,,Zagajnik- Wykroty" zakwalifikowany do XIV Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska!

Z przyjemnością informujemy, że Zespół ,,Zagajnik- Wykroty” został zakwalifikowany do udziału w XIV Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który odbędzie się w Operze Wrocławskiej, 28 października 2023 roku. Celem Festiwalu jest pielęgnowanie, kultywowanie i prezentowanie tradycji ludowej kultury i sztuki mieszkańców Dolnego Śląska oraz ochrona dziedzictwa kulturowego, popularyzacja kultury ludowej w społeczeństwie oraz wychowanie w poszanowaniu tradycji.

Jest to duże wyróżnienie dla Zespołu, ponieważ z każdego subregionu mogły zakwalifikować się tylko 3 zespoły, zatem ,,Zagajnik- Wykroty” jest właśnie w tej szczęśliwej trójce! Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas występu!