Kontrast strony Rozmiar tekstu Animacje
Przejdź do treści

Joanna Cidyło

Joanna Cidyło przez wiele lat pracowała w branży finansowej, prowadząc biuro rachunkowe. Fotografia była jej pasją od zawsze ale z powodu braku czasu była niezrealizowanym marzeniem. Jednym z impulsów rozpoczynającym przygodę artystki z obiektywem była inspiracja w małej kawiarence zdjęciami jednej z fotografek. Mimo trudnych początków związanych z nabywaniem umiejętności,  fascynacja i pasja przerodziła się w zawód. Po intensywnych szkoleniach artystka zaczęła pracować nad swoim stylem, który w toku pracy kształtował się sam. Kariera zaczęła nabierać rozpędu. Pierwsze pozytywne komentarze na forach fotograficznych i pierwsze wyróżnienia były motorem napędowym do dalszego rozwoju.

Joanna mówi o sobie, że jest romantyczką, marzycielką i typem obserwatora. Ponadto kocha naturę, zwierzęta i wszystko co sielskie: stare domy, stare meble, przedmioty z duszą i historią. Wycieczki do skansenów i rustykalny styl są dla autorki źródłem, z którego czerpie pomysły. W fotografii inspiruje ją światło.  Jeden z ulubionych cytatów autorki to słowa Georga Eastmana-   “Światło tworzy fotografię. Przytul je. Podziwiaj je. Kochaj je. Ale przede wszystkim poznaj je. To klucz do fotografii”.

Fotografia zwłaszcza dzieci jest dla Joanny ucieczką w świat dziecięcych marzeń, bajek gdzie wyobraźnia nie ma granic. Swoim obiektywem artystka maluje obrazy przedstawiające historię postaci, świat emocji. Ważnym elementem dla autorki w całym procesie jest post produkcja, wtedy właśnie jak za dotknięciem magicznej różdżki zwykły portret zamienia się w bajkowy obraz, zabierający widza w inny wymiar.

Na pytanie, które zdjęcie jest Jej ulubionym? Joanna odpowiada „zapewne to, które jeszcze nie powstało, jest w mojej głowie”. 

 

Wyróżnienia oraz publikacje na forach fotograficznych oraz magazynach : 
This Magazine,
Gallery of refinet art.,
Fotografia, 
Keep in the frame,
Fotoluby,
The Lens in Artistic Photography,
Child Photo Competition,
Internationale Photography Magazine i wielu innych.