XIII Międzynarodowy Festiwal „Muzyka u Józefa Ignacego Schnabla” w Nowogrodźcu

Wielkimi krokami zbliżamy się do XIII Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka u J. I. Schnabla” w Nowogrodźcu, który odbędzie się w dniach 16 – 19 września 2021 r. w Centrum Kultury i Sztuki MUZA w Nowogrodźcu.

Patronem wydarzenia jest urodzony w Nowogrodźcu kompozytor znacznego formatu, który niezmiennie pozostaje wartościową wizytówką Gminy.

W programie koncerty kameralne wybitnych artystów z Polski i Europy, koncerty edukacyjne dla dzieci w wykonaniu Młodzieżowego Ruchu Miłośników Muzyki „Pro Sinfonika” w ramach cyklu „Festiwal dzieciom”. Podczas Festiwalu wystąpi również znakomity Zespół Trio Parémi z Austrii w składzie: Marilies Guschlbauer, Veronika Blachuta  i Kasumi Yui. Nie zabraknie również polskiego akcentu, jeden z koncertów poświęcony zostanie pieśni polskiej, w mistrzowskim wykonaniu Urszuli Kryger. Na zakończenie Festiwalu, koncert jubileuszowy z okazji 50-lecia pracy artystycznej Maestro Marka Pijarowskiego wraz z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej z udziałem prof. Krzysztofa Jakowicza.

Patronat honorowy:

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu,

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski,

JM Rektor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu prof. dr hab. Krystian Kiełb

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich

Organizator:

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu

Partner:

Austriackie Forum Kultury

Sponsorzy:

Hydro-Tech Sp. z o. o.

Kopalnie Surowców Mineralnych SURMIN-KAOLIN S. A.

Przedsiębiorstwo Konserwacji Urządzeń Wodnych i Melioracyjnych MELIOBUD Sp. z o.o.

Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości S. A.

Novoferm Door Sp. z o.o.

Patronat medialny:

TVP Kultura

TVP 3 Wrocław

Gazeta Wrocławska

Otomedia

www.festiwalnowogrodziec.pl oraz www.gckisnowogrodziec.pl

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Wstęp BEZPŁATNY!