WIDOWISKO „DO MOJEJ OJCZYZNY” W WYKONANIU UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NOWOGRODŹCU.

WIDOWISKO „DO MOJEJ OJCZYZNY” W WYKONANIU UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NOWOGRODŹCU.

11 listopada 2021 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu uświetnili Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, wystawiając widowisko pt. Do mojej Ojczyzny”.

Podczas występów publiczność została wprowadzona w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada1918r. Uczniowie za pomocą poezji, pieśni i form teatralnych ukazali sytuację polityczną naszego kraju, jaka miała miejsce w czasie zaborów, aż do momentu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pomysłodawcą i organizatorem przedstawienia była nauczycielka muzyki Pani Renata Dziuba.

Dzięki fantastycznej grze aktorskiej , chórowi szkolnemu, zespołowi wokalnemu i grupie tanecznej , uczniowie w profesjonalny sposób przypomnieli nam o wszystkich bohaterach, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie widowiska za trud, i pracę, która dała tak wspaniałe efekty.