Warsztaty Wielkanocne w Bibliotece w Nowogrodźcu - 27.03.2024

W dniu 27 marca 2024 r. Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu postanowiła zorganizować niezwykłe warsztaty dla najmłodszych mieszkańców. Uczestnikami byli uczniowie klasy II c Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu wraz z Panią Justyną Mazur. Dzieci miały okazję wyrazić swoją kreatywność i przygotować się do świąt poprzez tworzenie różnorodnych ozdób oraz kartek Wielkanocnych.

Pierwszym punktem programu było tworzenie kartek Wielkanocnych. Zaproponowane przez bibliotekę materiały artystyczne pozwoliły dzieciom na wyrażenie swoich uczuć i wizji związanych z nadchodzącymi świętami. Pracując z pełnym zaangażowaniem, maluchy ozdabiały kartki pięknymi wzorami, wykorzystując motywy wielkanocne, takie jak pisanki, zajączki, kurczaczki czy koszyczki.

Kolejnym zadaniem było przygotowanie zawieszek na drzewko Wielkanocne. Dzieci miały do dyspozycji różnokolorowe wycinanki, piórka i różnorakie potrzebne materiały oraz oczywiście swoją wyobraźnię. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wycinały kształty kurczaczków i zajęczych uszu. Efekt ich pracy był zachwycający - drzewko ozdobione było mnóstwem uroczych zwierzątek, które emanowały radością i świątecznym nastrojem. Podczas warsztatów panowała atmosfera pełna radości i twórczej energii.