UROCZYSTE OTWARCIE SPORTOWEGO BUDYNKU WIELOFUNKCYJNEGO NA STADIONIE MIEJSKIM W NOWOGRODŹCU

UROCZYSTE OTWARCIE SPORTOWEGO BUDYNKU WIELOFUNKCYJNEGO NA STADIONIE MIEJSKIM W NOWOGRODŹCU

W minioną sobotę tj. 23 marca 2024 roku odbyło się uroczyste otwarcie budynku wielofunkcyjnego na nowogrodzieckim stadionie. Jest to duża inwestycja w sportową infrastrukturę gminną, tak wyczekiwana przez sportowców i naszych Mieszkańców. Budynek składa się z dwóch kondygnacji gdzie dolna przeznaczona jest na część szatniową z pełnym węzłem sanitarnym i magazynami natomiast górna to sala fitness, pomieszczenie z przeznaczeniem na siłownię, salę rehabilitacji, salę konferencyjną oraz szatnie również z pełnym węzłem sanitarnym.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 17.00 gdzie przy akompaniamencie Nowogrodzieckiej Orkiestry Dętej pod batutą Kapelmistrza Jana Chojnackiego uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich wspólnie z Przewodniczącą Rady Miejskiej Antoniną Szelechowicz, Dyrektorem Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu Agatą Kleszczyńską, Prezesem Zarządu MKS Chrobry Nowogrodziec Edwardem Widuchem oraz przedstawicielem piłkarzy. Poświęcenia obiektu dokonał Ks. Dziekan Krzysztof Słabicki życząc aby służył on wszystkim mieszkańcom naszej gminy. W uroczystości uczestniczyła delegacja partnerskiej gminy Srbac na czele z Mladjanem Dragosavljevićem Naczelnikiem Gminy Srbac oraz zawodnicy klubu FK SLOGA Srbac, występującego na co dzień w II Lidze Serbskiej. Nie zabrakło również Radnych Rady Miejskiej w Nowogrodźcu, Radnych Rady Powiatu Bolesławieckiego oraz licznie przybyłych Mieszkańców.

Po zakończeniu części oficjalnej przybyli goście mieli możliwość zwiedzenia całego obiektu oraz zapoznania się z przygotowanymi salami i pomieszczeniami budynku. Oprócz wspomnianego budynku na stadionie przeprowadzono szereg dodatkowych inwestycji. Między innymi zamontowano nowe oświetlenie pozwalające na rozgrywanie spotkań po zmroku, nowy piłkochwyt zabezpieczający budynek od strony boiska, nowe bramki spełniające wymogi rozgrywkowe oraz nowe wiaty zawodników rezerwowych jak i nagłośnienie stadionowe z zegarem. To wszystko sprawia, że stadion nabrał nowego wymiaru w zakresie infrastruktury sportowej.

Godzina 18.00 to kolejny punkt uroczystości a mianowicie towarzyskie spotkanie przy sztucznym oświetleniu pomiędzy drużynami MKS CHROBRY Nowogrodziec a FK SLOGA Srbac. Drużyny wyszły na boisko w asyście dzieci z drużyn Żak i Orlik Gminnej Akademii Piłkarskiej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu. Obecnie Akademia w czterech grupach wiekowych skupia ponad 80 młodych adeptów futbolu. Zespoły po wysłuchaniu na murawie hymnów Polski i Republiki Serbskiej przywitał Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich wspólnie z Mladjanem Dragosavljevićem Naczelnikiem Gminy Srbac. Pierwszy gwizdek sędziego głównego spotkania Macieja Kwietnia, na co dzień sędziującego rozgrywki na poziomie IV Ligi Dolnośląskiej, dał sygnał do rozpoczęcia zawodów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną zespołu gości z Republiki Serbskiej 3:1.

Ostatnim akcentem tego sportowego święta był fantastyczny pokaz pirotechniczny przygotowany specjalnie na imprezę. Należy podkreślić, iż w trosce o zwierzęta był to pokaz ekologiczny i przyjazny zwierzętom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Mieszkańcom za liczne przybycie i wzięcie udziału w tym sportowym wydarzeniu.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miejski w Nowogrodźcu, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, Miejski Klub Sportowy Chrobry Nowogrodziec.