Światowy Dzień Książki - warsztaty w filii bibliotecznej w Gościszowie

Dnia 23 kwietnia 2024 r. w filii bibliotecznej w Gościszowie odbyły się warsztaty z okazji przypadającego w tym dniu „Światowego Dnia Książki”. Na zajęcia przyszli uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie z Panią Jolantą Omiatacz. Na początku spotkania dzieci dowiedziały się, skąd wywodzi się to święto, dlaczego akurat ta data, poznały kilka ciekawostek na temat książek oraz jakie korzyści daje nam czytanie. W dalszej części uczniowie mieli już okazję sami zaprojektować i wykonać swoją własną okładkę książki oraz zakładkę. Pracowali z dużym zaangażowaniem, pomysły były bardzo ciekawe, a zdolności plastyczne i wena twórcza dopisały. Na koniec dzieci wypożyczyły książki do domu i obiecały, że chętnie przyjdą na kolejne spotkanie do Biblioteki. Był to bardzo miło i ciekawie spędzony czas. Czekamy na kolejne odwiedziny.