Spotkanie przedszkolaków z hodowcami gołębi

21 września br. na placu przy Centrum Kultury i Sztuki MUZA odbyło się spotkanie z hodowcami gołębi - Panem Andrzejem Wilkiem i Panem Pawłem Kuchmistrzem, należącymi do Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych – Sekcja Nowogrodziec. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu z grup B4 i B1, których opiekunami są: Pani Alicja Kojder oraz Pani Justyna Chamier –Gliszczyńska.
Hodowcy gołębi zaprezentowali gołębie pocztowe, ozdobne i rasowe. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat hodowli, budowy, zwyczajów oraz o niezbędnych akcesoriach w hodowli tych ptaków. Każdy przedszkolak miał okazję z bliska obejrzeć gołąbki i je pogłaskać. Gołębie Pana Andrzeja Wilka oraz Pana Pawła Kuchmistrza biorą udział w lotach gołębiarskich i zdobywają wspaniałe puchary i dyplomy, które dzieci mogły podziwiać. Każda z grup otrzymała od hodowców statuetkę z gołębiem w podziękowaniu za uczestnictwo w spotkaniu, a Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podarował zarówno dzieciom jak i pasjonatom gołębi drobne upominki. Na koniec spotkania gołębie zostały wypuszczone ze swoich klatek. Dziękujemy obu Panom za poświęcony dzieciom czas, cierpliwość i podzielenie się swoją pasją.
Organizatorem spotkania było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu i Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu.
Zapraszamy do fotorelacji!