PIĘKNE KOLĘDOWANIE W CKiS MUZA - NOWOGRODZIECKA KOLĘDA 2021

Piękne kolędowanie w CKiS MUZA!

W czwartek, 16 grudnia w Centrum Kultury i Sztuki MUZA w Nowogrodźcu odbyła się NOWOGRODZIECKA KOLĘDA. Przedświąteczne spotkanie mieszkańców naszej gminy mogliśmy ponownie przeżyć po ubiegłorocznej przerwie związanej z pandemią. Wszystko rozpoczęło się od kiermaszu świątecznego na placu przed CKiS MUZA gdzie koła gospodyń wiejskich oraz rękodzielnicy zaprezentowali swoje wyjątkowe i prześliczne wyroby. Nie zabrakło naszych dzielnych strażaków z OSP Nowogrodziec, którzy mieli również swoje stoisko z wypiekami oraz noworocznymi kalendarzami.

O godzinie 17.15 rozpoczęły się występy artystyczne w sali koncertowej CKiS MUZA oraz wspólne kolędowanie mieszkańców. Jako pierwsza zaprezentowała się nasza Nowogrodziecka Orkiestra Dęta a ich fantastyczna aranżacja znanych kolęd zachwyciła publiczność. Nie zabrakło również naszych przedszkolaków, dla których każdy występ sceniczny jest wyjątkowym i niepowtarzalnym przeżyciem. Wspólnego kolędowanie nie mogło również być bez udziału uczniów i absolwentów Społecznego Ogniska Muzycznego. Na młodych muzyków możemy zawsze liczyć a Oni z pełnym zaangażowaniem uczestniczą w naszych koncertach.
Wyjątkowym i niepowtarzalnym doznaniem artystycznym był koncert kolęd w wykonaniu niebywale utalentowanej i przesympatycznej artystki Mileny Koniecznej. Ta młoda piosenkarka rodem z Nowogrodźca jest zdobywczynią wielu nagród i wyróżnień na ogólnopolskich festiwalach. W tym roku nagrała również teledysk ze znaną piosenkarką Cleo a od pewnego czasu komponuje własne utwory. Niespodzianką jaką przygotowała na tą okazję Milena była świąteczna piosenka własnej kompozycji.
Szkołę Podstawową w Nowogrodźcu w tym roku reprezentował Maciej Engel, który przygotował cztery kolędy w aranżacji nauczyciela muzyki Pani Renaty Dziuby.
Chóru Środowiskowy HARMONIA działającego przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodziecku również nie mogło zabraknąć na tym wyjątkowym przedświątecznym spotkaniu. Dyrygent Pani Antonina Zakrzewska przygotowała wspólnie z artystami wspaniałe wykonanie chóralne naszych pięknych kolęd.

Nowogrodziecka Kolęda to nie tylko kiermasz świąteczny i wspólne kolędowanie, to coś więcej, to spotkanie i wspólne wsparcie w tym trudnym czasie pandemii. O tym wspomniał Burmistrz Nowogrodźca Pan Robert Relich, który składając życzenia wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Łukaszem Izydorczykiem oraz Księdzem Dziekanem Krzysztofem Słabickim, mówił jak ważne jest wsparcie drugiego człowieka oraz codzienna życzliwość i pomoc drugiej osobie. Burmistrz złożył również życzenia noworoczne dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.
Tego dnia nie zabrakło również losowania upominków w Loterii Mikołajkowej. 6 grudnia Święty Mikołaj rozdawał mieszkańcom czapeczki ze specjalnymi numerami. Każdy kto przyszedł na kolędę w czapeczce mikołajkowej wziął udział w losowaniu prezentów od Mikołaja.
Kulminacją i zwieńczeniem wspólnego kolędowania był wyjątkowy koncert kolęd góralskich w wykonaniu Kapeli Janicki z Czarnego Boru. Piękne góralskie nuty na długo pozostaną w sercach naszych mieszkańców.

Nowogrodziecka Kolędą nie mogła by się odbyć bez wsparcia firm i zaprzyjaźnionych instytucji. Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie firmie NOELKEN z Nowogrodźca, restauracji SMAKONOMIA z Nowogrodźca, MDK Zgorzelec, Antoninie i Bogdanowi Szelechowicz oraz naszym dzielnym strażakom z OSP Nowogrodziec.

Wesołych Świąt!