Otwarcie nowej siedziby Zespołu Ludowego Zagajnik - Wykroty

W sobotę 24 lutego 2024r. miała miejsce uroczystość związana z otwarciem nowej siedziby Zespołu Ludowego Zagajnik – Wykroty w Wykrotach. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej, którą poprowadził Proboszcz parafii św. Michała Archanioła i św. Anny w Wykrotach - Ksiądz Sławomir Kowalski.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Burmistrz Gminy i Miasta Nowogrodziec Robert Relich, Poseł na Sejm RP Szymon Pogoda, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Nowogrodźcu Antonina Szelechowicz, Proboszcz parafii św. Michała Archanioła i św. Anny w Wykrotach Sławomir Kowalski, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu Agata Kleszczyńska, Sołtys Wykrot Daniel Okrzyński, Prezes Stowarzyszenia Integracja Sołectw Zagajnik - Wykroty Barbara Żołna, Prezes Stowarzyszenia Akcji Katolickiej Iwona Tur, Przewodnicząca KGW Zagajnik Iwona Zamorska, Przewodnicząca KGW Wykroty Maria Piątka, Redaktor Radia Wrocław Małgorzata Majeran Kokot oraz Mieszkańcy Zagajnika i Wykrot.

Całkowity koszt remontu pomieszczeń wraz z wyposażeniem wynosi około 110 tysięcy złotych. Całość sfinansowano z budżetu Gminy i Miasta Nowogrodziec.

Organizatorzy: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu oraz Zespół Ludowy Zagajnik – Wykroty.