Ostatni dzień zajęć ferii zimowych - W 7 Dni Dookoła Bajek

Dziś był ostatni dzień Ferii Zimowych w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu. Tego dnia w CKiS ‘’MUZA’’ wystąpił Teatr TAK w spektaklu pt.: ,,W 7 Dni Dookoła Bajek’’.

Godzinne przedstawienie było wypełnione śmiechem, świetną grą aktorską oraz elementami języka angielskiego! Wpleciony w fabułę niepostrzeżenie aby dziecko naukę traktowało jak zabawę. Autorski scenariusz pisany rymowanym wierszem po polsku nadziewany był elementami języka angielskiego, który poziomem przystosowany jest do  podstawowego programu nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Aktorzy nie grali ze sobą i dla siebie, lecz z dziećmi i dla dzieci. Pozwalali im całkiem dobrowolnie wejść  do bajkowego świata i reżyserować go (oczywiście pod kontrolą).  Dzięki temu spektakl żył.

Muzyka stanowiła znaczący element tego spektaklu. Prócz rozmaitych efektów dźwiękowych, angażujących wyobraźnię dziecka, pojawiły się piosenki i tańce animacyjne, w których ukryto angielskie słówka i zwroty. Aktorzy byli energiczni, kulturalni, charakterystyczni. Potrafili zainteresować dzieci od pierwszej do ostatniej minuty przedstawienia. Nawet dorośli świetnie bawili się podczas przedstawienia, łącznie z nami.

Na koniec każdy chętny mógł zrobić sobie zdjęcie z aktorami, dziękujemy za ten gest.