ORZEŁ GOŚCISZÓW ZDOBYŁ PUCHAR BURMISTRZA NOWOGRODŹCA

24. HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA NOWOGRODŹCA ROZSTRZYGNIĘTY

W minioną niedzielę w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu odbyła się 24. edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Nowogrodźca. Jest to jedna z imprez sportowych naszej gminy, która od tak wielu lat odbywa się cyklicznie (3 edycje nie odbyły się z uwagi na pandemię koronawirusa).
Udział w zawodach wzięły kluby piłkarskie z naszej gminy a każdy mógł wystawić tylko jedną drużynę. Dodatkowym warunkiem uczestnictwa było to, że w danych zespołach mogli występować wyłącznie zawodnicy danego klubu zgłoszeni i potwierdzeni do rozgrywek Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Dla zachowania zasad fair play nie można było zgłosić zawodników tak zwanych „testowanych” oraz zaproszonych lub niezgłoszonych do wspomnianych rozgrywek.
Dużą niespodzianką, która czekała na zawodników i kibiców był występ pomiędzy meczami jednej z najlepszych w Polsce grup tanecznych a mianowicie Cheerleaders Wrocław. Dodatkowo za oprawę komentatorską fantastycznie zadbał dziennikarz TVP Sport Korneliusz Rzeźwicki. Na kibiców czekała również kawiarenka z domowymi wypiekami przygotowana przez rodziców najmłodszych zespołów Gminnej Akademii Piłkarskiej GCKiS Nowogrodziec. Wiele radości sprawił również występ grup baletowych działających przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, prowadzonych przez bardzo doświadczonego instruktora Renatę Chmielowiec. Turniej sędziowali sędziowie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Piotr Bajer i Damian Kościen a koordynatorem zawodów i sędzią technicznym był Maciej Felczyński z GCKiS Nowogrodziec.

Zawody uroczyście otworzył i powitał przybyłe drużyny Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich wspólnie z Dyrektorem GCKiS Nowogrodziec Agatą Kleszczyńską. Wśród przybyłych gości byli również Rani Rady Miejskiej w Nowogrodźcu na czele z Przewodniczącą Rady Antoniną Szelechowicz oraz Radny Rady Powiatu Józef Skóra.
Siedem uczestniczących w imprezie zespołów podzielono na dwie (3 zespołowa i 4 zespołowa) gdzie toczono rywalizację każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów natomiast zespoły z trzecich lokat w grupie zagrały w meczu o miejsce 5. Wyniki poszczególnych spotkań turniejowych:

GRUPA A

Orzeł Gościszów – Chrobry Nowogrodziec 1:0

Klasyfikacja końcowa zawodów:
1. KS ORZEŁ Gościszów.
2. MKS CHROBRY Nowogrodziec.
3. KS Milików.
4.  KS PIAST Wykroty.
5. .KS GRANIT Gierałtów.
6. LKS SPARTA Zebrzydowa.
7. KS ZJEDNOCZENI Nowogrodziec.

Po rozstrzygnięciu zmagań turniejowych ostatnim akcentem imprezy było uroczyste wręczenie pucharów, medali, dyplomów nagród zespołowych oraz nagród indywidualnych.
Wśród nagród indywidualnych wybrano najlepszego bramkarz, którym został Jakub Różnicki z MKS CHROBRY Nowogrodziec natomiast najlepszym strzelcem okazał się Mateusz Mytnik z KS Milików.
Dodatkowo wyróżniono okolicznościowymi statuetkami najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach którymi zostali: Sławomir Kurek (Zjednoczeni Nowogrodziec), Szymon Fita (Sparta Zebrzydowa), Jakub Gala (Granit Gierałtów), Mieczysław Chochel (Piast Wykroty), Piotr Bober (KS Milików), Oskar Pochwała (Chrobry Nowogrodziec), Rafał Szuk (Orzeł Gościszów).
24. Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Nowogrodźca przeszedł do historii a zespół Orła Gościszów zapisał się na jej kartach. To drużyna z Gościszowa będzie starała się obronić trofeum w roku 2025 podczas 25 edycji tej imprezy.
Organizatorem zawodów było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu.

W imieniu Burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha oraz Organizatorów wydarzenia serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom za postawę fair play oraz fantastyczną atmosferę. Kibicom dziękujemy za tak liczny udział i kulturalne sportowe kibicowanie.