Od Memfis do Teb. Skarby Architektury Starożytnego Egiptu w obiektywie Macieja Jawornickiego

Szanowni Państwo,
zapraszamy do naszej Wirtualnej Galerii Sztuki na wystawę fotografii Macieja Jawornickiego (Maciej Jawornicki Photography) pn. "Od Memfis do Teb. Skarby Architektury Starożytnego Egiptu".
Dr Patryk Chudzik, archeolog i egiptolog, który kieruje pracami Polsko-Egipskiej Misji Archeologiczno-Konserwatorskiej w świątyni Hatszepsut w Deir el-Bahari opatrzył komentarzem zbiór 54 fotografii przedstawiających skarby egipskiej architektury. Fotografie wykonane zostały w trakcie pracy na wykopaliskach i prezentowane są po raz pierwszy.

Wystawę współtworzyliśmy z Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej im. Kazimierza Michałowskiego, Uniwersytetu Warszawskiego (Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW) pod którego auspicjami od ponad 60 lat prowadzone są polskie badania wykopaliskowe i prace konserwatorskie w krajach basenu Morza Śródziemnego, Afryki i Bliskiego Wschodu.
Składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania dla Dyrektora dr hab. Artura Obłuskiego i pracowników CAŚ UW za współpracę przy realizacji wystawy.

Zapraszamy do świata starożytnego Egiptu w obiektywie Macieja Jawornickiego.

WYSTAWA