Muzyczna uczta podczas tegorocznego Gminnego Dnia Kobiet

W tym roku 10 marca, w Centrum Kultury i Sztuki MUZA, celebrowaliśmy Święto Kobiet w muzycznym stylu. Podczas tego dnia zgromadzeni goście byli świadkami muzycznych uczt dobranych specjalnie z myślą o Paniach. Rozpoczęliśmy od wywiadu z Panią Ireną Laskowską. Pani Irena na co dzień jest lekarzem, ale także jest zaangażowana w inne dziedziny sztuki, takie jak muzyka. Tego popołudnia zagrała dla nas kilka utworów na fortepianie, cała widownia nie mogła oderwać wzroku od sceny.

Idąc dalej, naszym następnym gościem była Pani Joanna Iwanowska. Pani Iwanowska przez lata była wokalistką zespołu Sumptuastic. Podczas wywiadu, opowiedziała nam, że obecnie jest nauczycielką w Szkole Podstawowej w Czernej. Uwielbia przyrodę oraz wędrówki rowerowe. Po wywiadzie, fascynując wszystkich swoim głosem, zaśpiewała kilka piosenek ze swojej solowej płyty, którą właśnie zainspirowała m.in. przyroda. Zagrała również wszystkim dobrze znaną ,,Kołysankę’’. Publiczność w pewnym momencie zaczęła śpiewać razem z wokalistką. Po dwóch występach, Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich wraz z Dyrektorem Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu Agatą Kleszczyńską, poprosili na scenę Panią Antoninę Zakrzewską – dyrygentkę Chóru Środowiskowego ,,Harmonia’’.  Chór otrzymał nagrodę okolicznościową w wysokości dwudziestu tysięcy złotych z funduszu promocji kultury od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Po tym pięknym akcencie, na scenę wyszły Patronki Honorowe tego wydarzenia - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Nowogrodźcu Antonina Szelechowicz oraz pani Maria Relich. Złożyły wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia. Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu Agata Kleszczyńska, wręczyła kwiaty i podziękowania naszym patronkom. Następnie zaproszono wszystkich na znakomity poczęstunek, który przygotowało Gospodarstwo Rolne Chandelle. W tym czasie rozdawano naszym wszystkim gościom upominki, które ufundowała Pani Antonina Szelechowicz. Wisienką na torcie tegorocznych obchodów był romantyczny, a zarazem interesujący występ Pana Patryka Szwichtenberga. Pan Patryk to nagrodzony aktor, muzyk i kompozytor – śpiewa, gra na skrzypcach i fortepianie. Rozpoczęliśmy oczywiście od wywiadu, Pan Szwichtenberg opowiedział nam nieco o swoim życiu, karierze aktorskiej oraz muzycznej. Podczas Muzycznego Dnia Kobiet, wystąpił wraz z Maciejem Marcinkiewiczem, który genialnie grał na fortepianie, tworząc wspaniały duet z aktorem. Mogliśmy usłyszeć m.in. piosenki Marka Grechuty, Zbigniewa Wodeckiego oraz Wojciecha Młynarskiego. Panowie porwali publiczność, która każdy występ nagradzała gromkimi brawami.

Po tej muzycznej uczcie, pożegnaliśmy wszystkich gości. Drogie Panie, pamiętajcie, że w gminie myślimy o was nie tylko w marcu, ale każdego dnia doceniamy waszą siłę, mądrość, serce. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego. Bądźcie doceniane, kochane, szczęśliwe i uśmiechnięte. Tak uśmiechnięte, jak byłyście podczas niedzielnego spotkania w Centrum Kultury i Sztuki MUZA.

Dziękujemy naszym Patronkom Honorowym – Antoninie Szelechowicz i Marii Relich, występującym gościom, Gospodarstwu Rolnemu Chandelle, Paniom prowadzącym – Izabeli Surdyk i Joannie Zdanowskiej.