Lekcja biblioteczna z cyklu Innowacja Pedagogiczna - Zaczytana 2 klasa

W ramach współpracy Biblioteki Miejskiej – filii w Gierałtowie ze Szkołą Podstawową w Gierałtowie dotyczącej programu Innowacja Pedagogiczna w klasie II „Zaczytana 2 klasa”, uczniowie klasy II wspólnie z P. Marceliną Król i P. Anną Ostrowską odwiedzili dziś Bibliotekę w Gierałtowie, gdzie odbyła się lekcja biblioteczna pt. „Nauka Czytania”.

Głównym założeniem innowacji jest podniesienie poziomu czytelnictwa wśród uczniów i doskonalenie jakości czytania (płynne czytanie i czytanie ze zrozumieniem) oraz nawiązanie współpracy pomiędzy szkołą, instytucjami publicznymi (Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu - Filia w Gierałtowie), a domem rodzinnym dzieci, jak również zachęcenie dzieci do korzystania z zasobów biblioteki poprzez ukazanie jej niewyczerpalnych możliwości.

Podczas dzisiejszego spotkania dzieci przeglądały księgozbiór biblioteki, czytały na głos wybrany fragment książki. Miały okazję poznać różnorodność gatunków literackich, od baśni i opowiadań po literaturę naukową i fachową. Poprzez eksplorację różnych książek, dzieci rozwijają swój gust czytelniczy oraz zdobywają wiedzę na temat różnych tematów i kultur. Ponadto, lekcje te promują czytelnictwo jako formę rozrywki i edukacji, co może przyczynić się do kształtowania nawyku czytania na całe życie.