Lekcja biblioteczna w Bibliotece Miejskiej w Nowogrodźcu - Filia w Gościszowie

11 listopada to bardzo ważny dzień dla wszystkich Obywateli. Z tej właśnie okazji 7 listopada 2023r. W Bibliotece Miejskiej w Nowogrodźcu – Filia w Gościszowie odbyła się lekcja biblioteczna pt. ,,11 listopada – Święto Niepodległości”. Gośćmi Biblioteki byli uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie. Pierwszy etap zajęć to krótkie zapoznanie się z historią Święta Niepodległości i ówczesnymi wydarzeniami. Kolejnym krokiem było przedstawienie dzieciom podstawowych pojęć np. patriotyzm, suwerenność , obywatelstwo a także najważniejszych nazwisk i dat, które łączą się z dniem 11 listopada. Zwieńczeniem lekcji był quiz, którego podchwytliwe pytania dostarczyły dzieciom wiele śmiechu i radości.
Nikt się nie nudził - dzieci wyszły z lekcji bogatsze w wiedzę, a także zadowolone, że mogły odwiedzić miejscową Bibliotekę. Kolejne spotkania przed nami.

Zapraszamy do fotorelacji!