Lekcja biblioteczna „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich” w filii bibliotecznej – Gierałtów

15 kwietnia br. w filii bibliotecznej w Gierałtowie odbyła się wyjątkowa lekcja, poświęcona niezwykłemu świętu literatury - Światowemu Dniu Książki. Była to kolejna lekcja z cyklu „Innowacja Pedagogiczna w klasie II – zaczytana 2 klasa”, na którą przybyli uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej w Gierałtowie wraz z Paniami: Marceliną Król i Anną Ostrowską.

Podczas spotkania dzieci najpierw obejrzały krótki filmik edukacyjny poświęcony światowemu dniu książki, który świętowany jest na całym świecie 23 kwietnia. Następnie z przygotowanych losów wylosowały po jednym numerku, któremu przypisany był przygotowany wcześniej materiał do przedstawienia klasie. Była to wydrukowana i ładnie oprawiona, na kształt książki, ważna informacja lub ciekawostka dotycząca książek i Światowego Dnia Książki albo wartościowy cytat.

Po przeczytaniu tekstu każde dziecko przyczepiło swoją „książeczkę” na tablicę korkową co finalnie pozwoliło stworzyć piękną i praktyczna gazetkę, upamiętniającą Światowy Dzień Książki, która zdobi wnętrze biblioteki.

Lekcja była nie tylko okazją do nauki i doskonalenia czytania, ale również źródłem wspaniałej zabawy. Na zakończenie dzieci wypożyczyły nowe książki, które chętnie przeczytają w domu i opuściły bibliotekę we wspaniałym nastroju z kolorowymi balonami w ręku.