"Kopciuszek" oraz "Dziady"- Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa

Dnia 25 stycznia br. dzieci przedszkolne z Nowogrodźca oraz dzieci z klas 1-3 z terenu Gminy Nowogrodziec udali się do Centrum Kultury i Sztuki MUZA w Nowogrodźcu na spektakl teatralny pt. „Kopciuszek” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Był to niezwykle ciekawy, roztańczony i rozśpiewany występ z efektami świetlnymi. Podczas przedstawienia zwracano uwagę na takie wartości jak dobroć, pracowitość, szacunek dla innych, odróżnianie dobra od zła, wiarę w siebie i spełnianie marzeń. Profesjonalna gra aktorów, piękny taniec oraz śpiew sprawiła, że czuliśmy się jak w prawdziwej baśni.
Młodych widzów było tak dużo, że aktorzy wystąpili w trzech odsłonach.  Następnie salę Centrum Kultury i Sztuki MUZA wypełnili ośmioklasiści ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu. Katolicki Teatr Edukacji przedstawił dla nich dramat „Dziady”, cz. II. Widowisko było zagrane tradycyjnie, uzupełnione nowoczesną multimedialną oprawą, co wywarło na oglądających ogromne wrażenie.
Kostiumy, oprawa muzyczna i scenografia nawiązywały do początku XIX wieku. Aktorzy wcielający się w bohaterów dramatu wykazali się dbałością o każdy szczegół gry. Ich niezwykły ruch sceniczny, mimika, gesty oraz dbałość o wypowiadane słowa sprawiły, że spektakl na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.
Twórcy obu przedstawień nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Zapraszamy do obejrzenia relacji!