Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa po raz kolejny w Nowogrodźcu

Dnia 18 kwietnia br. dzieci przedszkolne z Nowogrodźca oraz dzieci z klas podstawowych z Gminy i Miasta Nowogrodziec, udały się do Centrum Kultury i Sztuki MUZA w Nowogrodźcu na spektakl teatralny pt. „Pocahontas - Indiańska Księżniczka” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Był to niezwykle ciekawy, roztańczony i rozśpiewany występ z efektami świetlnymi. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli przygody Indianki Pocahontas. W przedstawieniu wykorzystane były przepiękne kostiumy i zaskakujące efekty specjalne, które rozbudziły dziecięcą wyobraźnię i stworzyły magiczną atmosferę. Cenne było również główne przesłanie teatrzyku, że dobroć, uczciwość, odwaga pomagają zwyciężyć zło i pozwalają osiągnąć szczęście oraz pokój.
Młodych widzów było tak dużo, że aktorzy wystąpili w trzech odsłonach.

W późniejszych godzinach, Katolicki Teatr Edukacji rozpoczął przedstawienie „Biały Mustang” . Jest to opowieść o poszukiwaniu miłości przez Ostrego Wiatra – indiańskiego wojownika, który bez pamięci zakochał się w pięknej Pahajo – córce Ducha Górskich Wodospadów. Aby zdobyć jej rękę, musiał wykonać arcytrudne zadanie – przyprowadzić Białego Mustanga, którego właścicielem był Kabeyun – władca wiatrów. ”

Spektakl przekazuje ważne przesłanie. Widzowie uzmysłowili sobie, że ludzie wytrwali i dobrzy są w stanie wiele w życiu osiągnąć, że potrafią realizować nawet takie cele, z którymi inni nie daliby sobie rady.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.