Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa odwiedził Nowogrodziec

21 lutego 2024r. w Centrum Kultury i Sztuki MUZA gościliśmy aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. W pierwszej części, przeznaczonej dla młodszych widzów, uczniowie obejrzeli spektakl teatralny pt. „Jaś i Małgosia”. Jest to jedna z klasycznych baśni braci Grimm. Wydana w 1812 roku do dziś cieszy się niezmienną popularnością, zarówno wśród najmłodszych, jak i starszych.

Atrakcyjne widowisko słowno - muzyczne opowiadało o przygodach rodzeństwa. Aktorzy wspaniale oddali charakter postaci, w które się wcielali. Piękna sceneria, barwne i śmieszne  stroje,  ciekawe teksty aktorów przeplatane były wesołymi, rytmicznymi piosenkami i tańcem. Bajka dostarczyła wszystkim przybyłym młodym widzom  nie tylko rozrywki, ale miała także duże walory wychowawcze. Uczyła wytrwałości w dążeniu do celu i wiary w to, że dobro pokona zło.

Druga część wydarzenia była przeznaczona dla nieco starszych widzów, którzy obejrzeli spektakl pt. „Balladyna”. Tematem przedstawienia było dążenie do władzy za wszelką cenę. Jest to dramat o dziejach dwóch sióstr, Aliny i Balladyny, w których zakochuje się książę Kirkor. Wykazując się dużym kunsztem, aktorzy pokazali nam rożne charaktery i emocje czołowych postaci. Przedstawienie było bardzo wciągające, a scena jak z bajki. Wyjątkowe okazały się także stroje i rekwizyty.