Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych klas I - III „W ŚWIECIE POEZJI”

24 kwietnia 2024 r. w Centrum Kultury i Sztuki MUZA odbył się Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III Szkół Podstawowych z terenu Gminy i Miasta Nowogrodziec, „W świecie poezji”. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, zainteresowanie dzieci sztuką recytacji i kultury słowa oraz poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich wśród uczniów, zachęcanie do występów na scenie oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Przed Komisją Konkursową wystąpiło 30 uczestników. Do udziału w konkursie swoich uczniów zgłosiły:

• Szkoła Podstawowa im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej,
• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gościszowie,
• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gierałtowie,
• Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego w Nowej Wsi,
• Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Wykrotach,
• Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Nowogrodźcu.

Komisja konkursowa w składzie:

• Maria Michalczuk – przewodnicząca komisji,
• Maria Skrzypacz – członek komisji,
• Renata Turbak – członek komisji.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniła następujących laureatów:

I MIEJSCE: Amelia Kania, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu.
II MIEJSCE: Hanna Lityńska, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu.
III MIEJSCE: Jaśmina Marmula, Szkoła Podstawowa im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej.

Komisja postanowiła również przyznać WYRÓŻNIENIA, które otrzymali:
• Nadia Łazowska, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach.
• Amelia Janiec, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego serdecznie dziękujemy i gratulujemy pięknych wystąpień!