Gminny Dzień Kobiet 2024 - Patryk Szwichtenberg

Gościem specjalnym tegorocznego Gminnego Dnia Kobiet w Nowogrodźcu, będzie Patryk Szwichtenberg. Urodził się w 1991 roku. Absolwent krakowskiej PWST (2017). Aktor, muzyk i kompozytor – śpiewa, gra na skrzypcach i fortepianie. Jeszcze na studiach występował w spektaklach Agnieszki Glińskiej, Konrada Imieli, Rudolfa Zioły, Ceziego Studniaka i Jakuba Skrywanka. Współpracował z wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem WARSawy i gdyńskim Teatrem Muzycznym oraz z Muzeum Powstania Warszawskiego. Od października 2018 jest etatowym aktorem Teatru Bagatela. Komponuje muzykę teatralną lub opracowuje muzycznie przedstawienia. Nieobce są mu także kino i telewizja. 2016 przyniósł mu – razem z kolegami – Nagrodę zespołową za „Między nami dobrze jest” na 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi oraz Wyróżnienie Jury Konkursu Aktorskiej Interpretacji na 37. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (nagroda dla zespołu Kapuczino). Zagrał również w takich produkcjach jak: Stulecie Winnych, Ludzie i Bogowie, Osiecka, Znachor, Dziewczyna Influencera.

Zdobyte nagrody:

2016: Nagroda zespołowa dla zespołu spektaklu "Między nami dobrze jest" na 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi
2016: Wyróżnienie Jury Konkursu Aktorskiej Interpretacji na 37. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu; nagroda dla zespołu "Kapuczino" w składzie: Małgorzata Biela, Mateusz Bieryt, Karolina Burek, Zuzanna Czerniejewska, Patryk Szwichtenberg, Karolina Wasilewska, Marcin Wojciechowski
2023: Nagroda ZASP "Ale Aktor!" na 27. Festiwalu Komedii "Talia" w Tarnowie

Zapraszamy 10 marca, godzina 16:00!