Choinkowe Warsztaty w Bibliotece w Wykrotach

Święta Bożego Narodzenia to czas magii, radości i wspólnego spędzania czasu w gronie najbliższych. Jednym z najbardziej urokliwych elementów tego okresu jest tradycja ozdabiania choinki. Aby wzbogacić tą wyjątkową atmosferę, 8 grudnia w Bibliotece miejskiej w Wykrotach, zorganizowane zostały warsztaty choinkowe dla dzieci, których uczestnicy mogli dać upust swojej kreatywności, tworząc piękne ozdoby na choinkę oraz urokliwe torebki prezentowe. Pierwszą częścią warsztatów było ozdabianie torebek na prezenty. Każde dziecko otrzymało prostą, ekologiczną torebkę, paletę farb oraz zestaw narzędzi do zdobienia, takich jak kolorowe wycinanki z filcu i brokatu, kleje, nożyczki, ozdobne gwiazdki, śnieżynki, cekiny, wstążeczki, styropianowe kulki, pomponiki itp. dodatki. Dzieci mogły wyrazić swoją wyobraźnię, tworząc świąteczne motywy, które pozwoliły wykreować wyjątkowe i spersonalizowane opakowania na prezenty dla swoich bliskich. Po ukończeniu etapu zdobienia torebek, nadszedł czas na wykonanie własnej choinkowej ozdoby z surowej drewnianej zawieszki - w kształcie bombki, z której każdy wyczarował swoje małe, świąteczne dzieło sztuki. Przy wspólnym warsztacie panowała atmosfera pełna radości i ekscytacji. Nie zabrakło również rozmowy i świątecznych piosenek, które dodatkowo wprowadziły wszystkich uczestników w magiczny nastrój Bożego Narodzenia. Dzieci dzieliły się swoimi pomysłami, pomagając sobie nawzajem oraz dzieląc się swoimi sukcesami. Organizacja choinkowych warsztatów dla dzieci to nie tylko doskonała okazja do rozwijania umiejętności manualnych i artystycznych, ale także do wspólnego spędzania czasu.

Magiczne chwile podczas tworzenia ozdób na choinkę i torebek prezentowych na pewno pozostaną w pamięci najmłodszych uczestników jako niezapomniana część świątecznych przygotowań. W ten sposób stworzyliśmy nie tylko piękne ozdoby, ale także wyjątkowe wspomnienia.