15. Międzynarodowy Festiwal Muzyka u J.I. Schnabla - Zuzanna Bator z organami „Od Bacha do Cage’a”

ZUZANNA BATOR z organami „Od Bacha do Cage’a”

Sobotni wieczór (27.05.2023r.) będzie bez wątpienia gratką dla miłośników organów. W Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu o godz. 19.30 zaprezentuje się Zuzanna Bator.

Zuzanna Bator,
Polska organistka koncertująca, prezeska Fundacji Dobrej Muzyki, dyrektorka artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga, który odbywa się w słynnym Kościele Pokoju w Świdnicy. Absolwentka Staatliche Musikhochschule w Stuttgarcie w klasie organów prof. Bernharda Haasa. Występuje jako solistka, a także w duecie z mężem Maciejem Batorem, wykonując własne transkrypcje muzyki organowej i symfonicznej na 4 ręce i 4 nogi. Duet nagrał dwie płyty CD; w roku 2023 ukaże się pierwsza solowa płyta artystki, nagrana w Kościele Pokoju na zabytkowych organach Schlaga zbudowanych w 1909 roku. Zuzanna Bator jest stypendystką Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Miasta Świdnica oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fot. Bartek Barczyk