XV Międzynarodowy Festiwal "Muzyka u J.I.Schnabla"- Zuzanna Bator, koncert organowy

W sobotni wieczór, tj. 27 maja 2023r. o godzinie 19.30 w Kościele pw. Św Ap. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu odbył się niezwykły koncert organowy Zuzanny Bator. Podczas koncertu festiwalowego usłyszeliśmy m.in. utwory kompozytorów: Johna Cage’a, Berta Mattera czy Stanisława Moniuszki. Trzęsące się od dźwięku kościelne ławki, jak i zasłuchana muzyką organową publiczność, to efekt wyjątkowych brzmień Zuzanny Bator. Przy instrumencie towarzyszył jej mąż Maciej Bator.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji i Kultury W ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Patronat medialny:
TVP Kultura
TVP3 Wrocław

Patronat honorowy:
Senator Rzeczpospolitej Polskiej Rafał Ślusarz
Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich
Ars Augusta
Fundacja Twoje Dziedzictwo

Sponsorzy:
Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości
Przedsiębiorstwo Konserwacji Urządzeń Wodnych i Melioracyjnych MELIOBUD Sp. z o.o.
Surmin-Kaolin S.A.

Zapraszamy do fotorelacji!